Powrót do głównej strony naszych dzieci

Marcin Nejman

zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia -

Opis choroby:

Marcinek urodził się 1 lipca 2004 roku. Jest chłopcem niepełnosprawnym od urodzenia. Jego choroba to przepuklina oponowo-rdzeniowa z wodogłowiem. Porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga ciągłej i systematycznej rehabilitacji. Jest pod opieką ośmiu lekarzy specjalistów, takich jak: neurolog, neurochirurg, ortopeda, nefrolog, urolog, okulista, stomatolog, endokrynolog. Konieczne są również wizyty u logopedy, pedagoga i psychologa. W swoim krótkim życiu przeszedł już wiele. Już w pierwszej dobie życia konieczna była operacja zamknięcia przepukliny. Pooperacyjna rana na plecach nie chciała się goić i Marcinek dopiero po ponad półrocznym pobycie w szpitalu mógł przyjechać po raz pierwszy do domu. Później było jeszcze kilka zabiegów operacyjnych takich jak: operacja wszczepienia zastawki, otwarcie przetoki Sobera, operacja kręgosłupa. Marcinek cierpi również na wrodzoną łamliwość kości, już pięć razy miał pęknięte kości udowe i łącznie ponad rok miał założony gips, który całkowicie go unieruchamiał. Mimo wszystko nasz syn nie poddaje się chorobie. Od listopada 2006 roku ma już własny wózek – „Ferrari”, dzięki któremu stał się bardziej niezależny i samodzielny. Chętnie ćwiczy i dzielnie stawia czoło rzeczywistości. Jesteśmy dumni z naszego syna i mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości jeszcze lepiej opanuje technikę poruszania się na wózku inwalidzkim, będzie w stanie sam wsiadać i zsiadać z wózka, sam się ubrać i cewnikować.
Jeśli chcą Państwo wspomóc nas w walce z chorobą Marcinka prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2011 na założoną przez nas FUNDACJE MARCINEK
Numer KRS 000285218
Cel szczegółowy: Marcin Nejman
Z góry dziękujemy