Powrót do głównej strony naszych dzieci

Jakub Rewers

zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia -

Opis choroby:

Kubuś jest wcześniakiem urodzonym w 32 tygodniu ciąży. Ma brata bliźniaka-Pawełka oraz starszą ( 7 lat) siostrę Kingę. W wyniku powikłań okołoporodowych Kubuś ma dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Jego brat bliźniak jest zdrowy. Od urodzenia Kuba ma bardzo intensywną (codzienną) rehabilitację: cwiczenia z rehabilitantem, cwiczenia w wodzie ,hipoterapię. Rehabilitacja zapewnia ciągły rozwój umiejętności Kubusia. Na dzień dzisiejszy Kuba ma bardzo usprawnione ręce: samodzielnie potrafi jeść, manipulowac większymi przedmiotami. Nie potrafi się samodzielnie ubrac i ma problem z precyzyjnymi czynnościami np.rysowaniem. Kubuś jeszcze samodzielnie nie stoi i nie chodzi, ale stoi i porusza się przytrzymując się np.mebli. Od września 2008r. Kubuś wraz z bratem uczęszcza do przedszkola integracyjnego. Kontakt z rodzeństwem i rówieśnikami jest dla niego niezastąpionym stymulatorem rozwoju – we wszystkim stara się ich naśladowac na miarę swoich możliwości. Dalsza intensywna rehabilitacja jest szansą na to, aby Kuba był w przyszłości zupełnie samodzielnym człowiekiem.

Numer konta, na który można wpłacać pieniądze:

18 1940 1076 3039 2353 0003 0000

Dodatkowe dokumenty: